Sklep - zdrowa żywność

Co warto kupić w sklepie ze zdrową żywnością?

Sklep zdrowa żywność to miejsce, które odwiedza coraz większa liczba osób. Nie ma się temu co dziwić, gdyż to co jemy nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie oraz na nasz wygląd zewnętrzny. Możemy robić zakupy zarówno w stacjonarnych jak i w internetowych sklepach ze zdrową żywnością. Na jakiego typu żywność warto jednak zwracać uwagę podczas robienia tego typu zakupów?

Przyjrzyj się płatkom oraz mąkom

W sklepie ze zdrową żywnością warto przyjrzeć się mąkom oraz różnego rodzaju płatkom. Produkty te posłużą nam bowiem do przygotowania smakowitych i aromatycznych dań, zarówno na słodko jak na słono. Dobrze byłoby zainteresować się płatkami owsianymi, które zawierają mnóstwo dobroczynnego cynku. Godne uwagi będą także zasadotwórcze płatki jaglane oraz płatki gryczane, charakteryzujące się oryginalnym smakiem. Z całą pewnością warto zakupić także płatki ryżowe, które są bardzo lekkostrawne i dlatego sprawdzą się w przypadku niestrawności. Godne naszej uwagi są również różnego rodzaju mąki. Warto stawiać nie tylko na znaną wszystkim i popularną mąkę pszenną, ale także na mąkę ze starodawnej odmiany pszenicy zwanej orkiszem. Zwróćmy uwagę także na mąki bezglutenowe takie jak między innymi mąka ryżowa, mąka jaglana czy mąka kokosowa. Miłośnicy oryginalnych rozwiązań w kuchni powinni przyjrzeć się mące kasztanowej, a także mące z zielonych bananów. Godne uwagi są także mąki z orzechów. Zawierają one całe mnóstwo białka, dlatego polecane są w szczególności osobom będącym na dietach roślinnych. Mowa tu przede wszystkim o mące migdałowej, z orzechów laskowych, a także o mące z orzechów włoskich.

Zwróć uwagę na zioła oraz superfoods

Nie sposób nie zauważyć, że w sklepach ze zdrową żywnością znajdziemy także zioła oraz żywność określaną mianem superfoods. Wśród ziół godnych naszej uwagi warto wymienić miętę pieprzową, a także melisę i rumianek lekarski. Nie ulega wątpliwości, że wspaniałym rozwiązaniem będzie również zakup superfoods. Do tego rodzaju żywności należy zaliczyć chociażby spirulinę, a także chlorellę. Glony posiadają bowiem niezwykle pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Z całą pewnością dobrze byłoby zwrócić uwagę także na siemię lniane, zarówno mielone jak i w ziarnach. Sproszkowany korzeń maca także cieszy się dużą popularnością. Zawiera on mnóstwo cennych witamin i minerałów. Dodaje nam również sporo energii. Dobrze byłoby więc dodawać go do koktajli. Warto byłoby przyjrzeć się także płatkom drożdżowym zawierającym całe mnóstwo witamin z grupy B, a także innych cennych składników.

Jedzenie zdjęcie freepik - pl.freepik.com